Reklam :

Tığlı Patik Örnekleri

Yayın Tarihi:6 Kasım 2009
Pin It

tığlı patik örnekleri


Reklam :

Etiketler:

3 Responses to “Tığlı Patik Örnekleri”

 1. pinar Says:
  Kasım 6th, 2009 at 15:31

  çok harika ellerinize sağlık bir ricam var kızlarıma örmek isterim tarifini yazarmısınız lütfen

 2. melodi Akçay Says:
  Kasım 6th, 2009 at 19:52

  Merhabalar Pınar Hanım. Bir ziyaretçimizin gönderdiği örnektir. Size şöyle bir tarif verebilirim. Bebeğin ayak boyutuna göre zincir çekerek başlayın. Sonra tığdaki ipliği üç kere çıkartarak dolgu yapın. Karşı Tarafına geçin. Yine aynı işlemi yapın. Döne döne belirli (ayak en) boyutuna gelindi mi patiğin alt tabanını bitmiş olur.ipliği koparmadan topuk kısmına geçin. Orayı bileğe kadar belirli boyutta sık tığ yapın.(yeşil renkli kısım) En üst noktasına gelindiğinde uzun bir zincir çekerek patiğin bilek bağlama kısmını iki üç sırada sık tığ yapın. Böyelece patiğin taban kısmı bitmiş olur.

  Sonra patiğin parmak uçlarından beyaz renkli iplik ekleyerek iki veya üç kerede tığdan çıkararak kenar uç kısımlarından döne döne örün. Her seferinde kenarlarından dolguları eksiltin, üçgen şekil elde edeceksiniz.

  Sonra yeşil renkli bant şeklini kenarlardan ipliği takarak uzun zincir çekerek iki sıra dolgu yapın. Sonunda karşı tarafa sık dolgu ile ekleyin. O sık dolgu yaptığınız yerden ipliği tığdan sık dolgu yaparak patiğin bağcık geçme yerine geçin. Üç dört sıra dolgu yapın.

  En sonundada patiğin alt taban ve bilek kısımlarını beyaz iplikle sık zincir yaparak bu işlemi tamamlamış olursunuz. Saygılar

 3. misafir Says:
  Mart 12th, 2010 at 19:39

  yha hiçbişey anlamdım pınar hanım ve diğer arkadaşlar yrdmcı olursanız sevinrim

Yorumlar