About Melodi Akçay
Melodi Akçay İsimli yazarın Bloglarından biri...

3 Comments on Tığlı Patik Örnekleri

  1. Merhabalar Pınar Hanım. Bir ziyaretçimizin gönderdiği örnektir. Size şöyle bir tarif verebilirim. Bebeğin ayak boyutuna göre zincir çekerek başlayın. Sonra tığdaki ipliği üç kere çıkartarak dolgu yapın. Karşı Tarafına geçin. Yine aynı işlemi yapın. Döne döne belirli (ayak en) boyutuna gelindi mi patiğin alt tabanını bitmiş olur.ipliği koparmadan topuk kısmına geçin. Orayı bileğe kadar belirli boyutta sık tığ yapın.(yeşil renkli kısım) En üst noktasına gelindiğinde uzun bir zincir çekerek patiğin bilek bağlama kısmını iki üç sırada sık tığ yapın. Böyelece patiğin taban kısmı bitmiş olur.

    Sonra patiğin parmak uçlarından beyaz renkli iplik ekleyerek iki veya üç kerede tığdan çıkararak kenar uç kısımlarından döne döne örün. Her seferinde kenarlarından dolguları eksiltin, üçgen şekil elde edeceksiniz.

    Sonra yeşil renkli bant şeklini kenarlardan ipliği takarak uzun zincir çekerek iki sıra dolgu yapın. Sonunda karşı tarafa sık dolgu ile ekleyin. O sık dolgu yaptığınız yerden ipliği tığdan sık dolgu yaparak patiğin bağcık geçme yerine geçin. Üç dört sıra dolgu yapın.

    En sonundada patiğin alt taban ve bilek kısımlarını beyaz iplikle sık zincir yaparak bu işlemi tamamlamış olursunuz. Saygılar

  2. çok harika ellerinize sağlık bir ricam var kızlarıma örmek isterim tarifini yazarmısınız lütfen

Leave a Reply